5 Najpopularniejszych zabiegów z użyciem wypełniaczy skórnych

 Strona główna / Blog / 5 Najpopularniejszych zabiegów z użyciem wypełniaczy skórnych

5 Najpopularniejszych zabiegów z użyciem wypełniaczy skórnych

Zabiegi z użyciem wypełniaczy skórnych cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością, a coraz więcej osób decyduje się na niechirurgiczne zabiegi kosmetyczne ze względu na szybki czas zabiegu, brak przestojów i długotrwałe, ale nietrwałe rezultaty. Są to również zabiegi bardzo opłacalne w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi. Nie wspominając już o znacznie niższym ryzyku powikłań.

W epoce Instagramu i innych podobnych platform mediów społecznościowych, te niechirurgiczne zabiegi zdecydowanie stały się gwiazdami show, z gwiazdami takimi jak klan Kardashian/Jenner, Megan Fox i Bella Thorne jako fanami niechirurgicznych zabiegów kosmetycznych.

Wypełniacze skórne mogą być stosowane do modelowania konturów twarzy i odmładzania wyglądu, nadając twarzy bardziej młodzieńczy i zrównoważony profil. Każdy pacjent otrzyma indywidualnie dobrany zabieg, który pozwoli stworzyć idealny rezultat dla danej osoby.

Już dziś będziemy dzielić się 5 najpopularniejszymi zabiegami z użyciem wypełniaczy skórnych.

Wypełniacz do ust

Czy wiesz, że do 50 roku życia traci się 50% objętości ust?

Zabiegi z użyciem wypełniacza do ust są bez wątpienia najbardziej popularną z naszych zabiegów. Minęły już czasy "pstrągowego dudnienia" i na szczęście jest o wiele mniej przerażających historii o tym, że wypełniacz do ust poszedł nie tak, jak podawali go praktycy kowbojscy.

Wiele nowych technik zostało opracowanych w celu stworzenia idealnego kształtu dla każdego. Pełne, naturalne usta są ponadczasowym symbolem młodości. Niezależnie od tego, czy życzysz sobie bardziej zdefiniowanego kształtu, większej objętości, bardziej "szczęśliwego" wyglądu, ust w kształcie serca, czy też uniesionego łuku amoku.

Powiększanie ust może całkowicie odmienić twarz za pomocą jednego, szybkiego zabiegu, który trwa około 30 minut, przy czym natychmiastowe rezultaty trwają od 8 do 10 miesięcy, bez przestojów.

Do ust wstrzykiwany jest miękki wypełniacz skórny na bazie kwasu hialuronowego, który wypełnia ich kształt i wielkość. Kwas hialuronowy jest naturalnym cukrem, który jest produkowany przez nasz organizm w sposób naturalny. W ciągu 8-10 miesięcy (w zależności od Twojego metabolizmu) organizm rozkłada te cukry, a usta w końcu wracają do swojej naturalnej wielkości i kształtu, aż do momentu, gdy zdecydujesz się ponownie je uzupełnić. Możesz zdecydować się na doładowanie ust, zanim wypełniacze całkowicie się rozpadną, aby utrzymać efekt.

Możliwe działania niepożądane są minimalne, ale obejmują ewentualne lekkie obrzęki i zasinienia, które powinny ustąpić wkrótce po zabiegu. Wiele osób uważa, że nie występują u nich żadne efekty uboczne.

Wypełniacz do nosa

Zabiegi z użyciem wypełniaczy do nosa są prawdopodobnie najbardziej imponującymi i przekształcającymi zabiegami, jakie można uzyskać przy użyciu wypełniaczy skórnych, przy czym wiele osób uważa, że wyniki te są niemożliwe bez operacji.

W rzeczywistości, poprzez wstrzyknięcie wypełniacza skórnego możemy sprawić, że nos będzie zarówno cieńszy, jak i krótszy, lub w razie potrzeby nadać mu kształt.

Znany pod nazwą "10-minutowej pracy nosa", zabieg ten może być zakończony w ciągu (jak sama nazwa wskazuje) zaledwie dziesięciu minut i oferuje natychmiastowe rezultaty, które trwają do 12 miesięcy. Ze względu na strukturalny aspekt zabiegu, w nosie stosowany jest grubszy rodzaj wypełniacza skórnego w porównaniu z ustami. Pozwala to na uzyskanie długotrwałego efektu, który utrzymuje swój kształt aż do momentu, gdy zostanie całkowicie złamany przez organizm.

Prosty i symetryczny nos jest bardzo pożądanym kształtem i może całkowicie odmienić twarz człowieka. Niektóre osoby preferują całkowicie prosty nos, inne doceniają lekki efekt zjazdu na nartach, oba są możliwe do osiągnięcia przy użyciu wypełniaczy skórnych. Niezależnie od tego, czy masz duży guz, nos z haczykiem, asymetrię, czy płaski mostek nosowy, niechirurgiczna rinoplastyka nosa może być zabiegiem, który może całkowicie zmienić Twoje odczucia dotyczące wyglądu i dać Ci pewność siebie, której potrzebujesz.

Chirurgiczna rinoplastyka nosa jest jednym z najczęstszych chirurgicznych zabiegów kosmetycznych, ale wiele osób odkrywa magię niechirurgicznych zabiegów, które dają natychmiastowe rezultaty (w porównaniu z ponad 6-miesięcznym okresem gojenia się z chirurgicznej rinoplastyki) oraz znacznie mniejsze ryzyko powikłań, dlatego wiele osób omija skalpel i decyduje się na igłę.

W ramach tej procedury lekarz może zalecić dodanie niewielkiej ilości wypełniacza do podbródka w celu zrównoważenia profilu i zmaksymalizowania wyników. Znakiem świetnego lekarza kosmetycznego jest to, że może on ocenić całą Twoją twarz i profil oraz doradzić, jaki zabieg byłby dla Ciebie najlepszy. Powinni również być bardzo szczerzy w kwestii wszystkiego, co może ograniczyć zakres Twoich wyników. Uczciwy lekarz jest świetnym lekarzem.

Wypełniacz szczękowy

Wypełniacz szczękowy jest świetną opcją do osiągnięcia bardziej zrównoważonego profilu i jest bardzo popularnym zabiegiem dla mężczyzn, którzy chcą osiągnąć bardziej wyszczerbiony i męski wygląd, który jest synonimem samca alfa. Kobiety, które mają słabą szczękę, ale chcą osiągnąć, że Angelina Jolie lub Halle Berry-esque określona linia szczęki może również skorzystać z tego zabiegu.

Słaba linia szczęki, choć dla niektórych atrakcyjna, zwłaszcza dla kobiet, może być źródłem braku bezpieczeństwa dla innych. Wstrzyknięcia do linii żuchwy za pomocą mikrokaniuli o dużej gęstości wypełniacza skórnego mogą naśladować wygląd bardziej wyrazistej struktury kostnej, co może zrównoważyć proporcje Twojej twarzy. Zabieg ten trwa na ogół od 9 do 12 miesięcy.

Męski wygląd charakteryzuje się silną, określoną linią szczęki, która jest szersza niż u kobiet. Dobry praktykujący weźmie to pod uwagę i zmieni techniki stosowane w celu dopasowania ich do danej osoby.

Ostatnie badania z USA wykazały, że firmy, których męscy CEO mają szersze twarze (w stosunku do wzrostu twarzy) osiągają lepsze wyniki finansowe. Mężczyźni, jak gdybyście potrzebowali więcej perswazji.

Z wiekiem linia szczęki może również stracić część swojej definicji, więc oprócz tego, że jest to świetna opcja dla tych, którzy w pierwszej kolejności nie byli obdarzeni ostrą linią szczęki, może to być świetny wybór dla tych, którzy mogli mieć wspaniałą strukturę, gdy byli młodsi, ale stracili definicję z powodu naturalnego procesu starzenia.

Wypełniacz policzków

Czy istnieje coś bardziej uniwersalnie atrakcyjnego niż pełna para policzków, które uzupełniają i uzupełniają młodzieńczo wyglądającą twarz?

Wypełniacze policzków bez wątpienia musiały znaleźć się na tej liście, a wielu klientów, zarówno młodych jak i starszych, zdecydowało się na tę procedurę.

Z czasem naturalny proces starzenia się powoduje, że twarz traci tłuszcz, który wypełnia policzki. Jest to naturalny produkt uboczny starzenia się, z którym wielu chce walczyć. Choć dla niektórych może nigdy nie zostały one obdarzone naturalnie widocznymi kośćmi policzkowymi i chcą je stworzyć.

W zależności od pożądanych rezultatów, policzki mogą być powiększone do dowolnej wielkości, czy po prostu chcesz odzyskać młodzieńczą pulchność, czy też chcesz stworzyć iluzję wyższych i bardziej widocznych kości policzkowych, lekarz kosmetyk wysłucha Twoich życzeń, a także oceni, co będzie najlepsze, aby uzupełnić resztę twarzy.

Gruby wypełniacz jest wstrzykiwany do policzków za pomocą igły, czas zabiegu wynosi około 30 minut, a rezultaty trwają do 18 miesięcy. Jest to jedno z najdłużej działających miejsc do wstrzykiwania wypełniacza skórnego.

Według badań, diament jest najbardziej atrakcyjnym kształtem dla kobiet. Poszerzając policzki za pomocą wypełniacza, można wyszczuplić czoło i podbródek, nadając tym samym pożądany kształt twarzy.

Mulda łzawiąca

Torby pod oczami mogą sprawić, że będziesz wyglądać na zmęczonego i starszego niż jesteś, a czasami bez względu na to, ile snu dostaniesz, wodę, którą pijesz, i krem do oczu, który kupujesz, nic nie wydaje się spulchniać obwisłej skóry pod oczami.

Wypełniacz do korytek łzowych jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cierpią z powodu stałych worków pod oczami, ponieważ może to być spowodowane utratą lub brakiem tłuszczu wypełniającego obszar pod oczami. Wypełnienie tej przestrzeni wypełniaczem dermalnym spowoduje, że obszar ten zostanie spulchniony i nada Ci świeższy, odmłodzony wygląd.

Jest to rodzaj leczenia, które sprawi, że ludzie będą komentować, jak dobrze wyglądasz, a nie pytać, co zrobiłeś. (Jeśli zdecydujesz się powiedzieć im wszystko o super imponującym detoksie, który właśnie zakończyłeś, a nie o leczeniu, które przeprowadziłeś, możemy zachować to w naszej małej tajemnicy!)

Leczenie łzawieniem zajmie około 30 minut i zapewni szybkie rezultaty, które będą trwały nawet do roku.

Ze względu na to, że zabieg ten znajduje się w bardzo wrażliwej okolicy, bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić siniaki i obrzęki, a spośród wszystkich zabiegów, o których wspomnieliśmy w tym wpisie, jest to zabieg z największym ryzykiem z nim związanym. Dlatego niezwykle ważne jest, aby udać się do renomowanego lekarza, który ukończył specjalistyczne szkolenie z zakresu tego zabiegu, aby zminimalizować wszelkie szanse na asymetrię lub martwicę.

Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów z użyciem wypełniaczy skórnych, można od razu wrócić do pracy, ponieważ nie ma przestojów związanych z tego typu niechirurgicznymi zabiegami.