Stomatologia estetyczna - piękne zęby na lata

 Strona główna / Blog / Stomatologia estetyczna - piękne zęby na lata

Stomatologia estetyczna - piękne zęby na lata

Stomatologia

Piękno nie będzie się wyrażać wyłącznie przez zdrową i wypielęgnowaną skórę czy też piękny makijaż. O naszym pięknie decyduje również nasz uśmiech a więc białe zadbane zęby. Stomatologia estetyczna dba o zdrowie zębów i gwarantuje ich wybielanie, piaskowanie czy lakowanie. Można także wykonywać ich prostowanie z użyciem aparatów ortodontycznych. Jeśli chce się unikać chorób zębów i dziąseł takich jak parodontoza, próchnica, zapalenie przyzębia na pewno warto dbać o swoje uzębienie. Systematyczne usuwanie kamienia nazębnego, płukanie jamy ustnej. To wszystko ma znaczenie, a dzięki temu zdrowe zęby będą także pięknie się prezentować. 

Samo szczotkowanie zębów oraz ich czyszczenie z użyciem nici dentystycznej będzie chronić przed odkładaniem się płytki nazębnej oraz namnażaniem bakterii, które odpowiadają za niszczenie szkliwa i prowadzić będą do pojawienia się stanów zapalnych w jamie ustnej. Niestety zęby z wiekiem niszczeją, psuja się, zaczną wypadać. Pojawiają się sytuacje, gdy trzeba je kanałowo leczyć, czasami może okazać się, że będzie trzeba taki ząb wyrwać i inne opcji już nie będzie. Stomatologia estetyczna daje nam obecnie wiele możliwości, dzięki którym będzie można zadbać skutecznie o własne uzębienie. 

Licówki to porcelanowe płatki, które umieszcza się na zębie i dzięki temu poprawia się ich wygląd. Dzięki porcelanie ten efekt będzie bardzo naturalny. Obecnie pozwolić sobie można także na pewne rozwiązania zdobne, które mogą w jakieś mierze poprawiać wygląd naszych zębów. Niezależnie od tego ważna będzie zawsze higiena jamy ustnej.