Postępowanie przed zabiegiem depilacji laserowej

 Strona główna / Przed zabiegiem depilacji / Postępowanie przed zabiegiem depilacji laserowej

Postępowanie przed zabiegiem depilacji laserowej

Zawsze pierwszy zabieg powinien zostać poprzedzony odpowiednią konsultacją.

Sprawdzenie skóry pacjenta W ramach takiej konsultacji specjalista powinien określić stan naszej skóry i przeprowadzić wywiad. Osoby, które są zakwalifikowane do zabiegu mają jedną próbę laserową i jeśli będzie prawidłowy odczyn to po kilku minutach można wykonywać zabieg. Zanim dojdzie do zabiegu skóra musi zostać ogolona, najlepiej dzień przed i umyta oraz nie smarowana kosmetykami. Dogolenia trzeba użyć zwykłej golarki. Nie używamy kremu depilującego, wosku, pęsety, depilatora wyrywającego. Podrażnienia, wypryski czy zadrapania muszą zostać zagojone, ponieważ inaczej pojawią się przebarwienia.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserowej: - przez minimum dwa tygodnie się nie opalać i chronić skórę przed słońcem - stosować kremy z wysokimi filtrami - między zabiegami trzeba unikać stosowania leków i substancji przeciwwskazanych - kosmetyki złuszczające dopiero po dwóch tygodniach od zabiegu - po zabiegu nie stosuje się mydła, toników na bazie alkoholu czy dezodorantów, nie można podrażniać skóry - nie korzystać z basenów i saun - codziennie kilka razy stosować specjalne kremy łagodzące takie jak Termcool czy Alantan - nie wyrywać włosków przez około 6 tygodni - zabieg laserowy musi być powtarzany co kilka tygodni. Znaczne wydłużenie okresu między zabiegami może sprawić, że efekty będą dużo mniejsze. Reakcja na zabieg laserem będzie indywidualna. Zawsze może wystąpić rumień czy obrzęk okołomieszkowy.

Mogą się pojawiać nieduże strupki czy przebarwienia. Ustąpią one po kilku godzinach. Przy wysokiej wrażliwości mogą być przez kilka tygodni. Jeśli chce się całkowicie pozbyć wszelkiego owłosienia należy wykonać przynajmniej cztery razy taki zabieg. ostateczna liczba zabiegów uzależniona będzie od tego jakie ma się indywidualne oczekiwania a także skłonności do występowania owłosienia. Szczególnie zróżnicowane będzie to u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Dlatego liczba zabiegów do wykonania tak naprawdę może być u każdego różna.