Pięć najbardziej estetycznych procedur medycznych według najlepszych lekarzy na świecie

 Strona główna / Blog / Pięć najbardziej estetycznych procedur medycznych według najlepszych lekarzy na świecie

Pięć najbardziej estetycznych procedur medycznych według najlepszych lekarzy na świecie

Obecnie wszyscy jesteśmy zainteresowani poprawą naszego wyglądu i poprawą wyglądu fizycznego. Wszyscy staramy się jednak jak najlepiej akceptować siebie za to, kim jesteśmy, gdzieś, gdzie zdecydowaliśmy się na zmiany, na wady, które, jak sądzimy, mamy. Tak więc, aby dokonać zmian w naszym wyglądzie, mamy różne alternatywy, od kosmetyków po zabiegi chirurgiczne. Myślisz, że twoje usta nie są wystarczająco pociągające? Cóż, nie martw się, mamy powiększenie warg. Jeśli martwisz się o swoje piegi i blizny na skórze, mamy peelingi chemiczne do wykonania tej pracy. Tak więc w erze, w której mamy duży zasięg szczególnie w dziedzinie zabiegów medycyny estetycznej, musimy być zaznajomieni z różnymi procedurami w poszczególnych dziedzinach. Oto więc lista pięciu najlepszych zabiegów medycyny estetycznej, które okazały się dla nas dość interesujące i obecnie najbardziej popularne.

Zastrzyki Botox®

Uważamy, że jest to najbardziej popularny z wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. Nie tylko dlatego, że robi to ulubiona gwiazda każdego człowieka, ale także dlatego, że jest tańszą alternatywą dla chirurgii plastycznej. Nie należy też zapominać o tym, że zabieg ten jest tak łatwy do wykonania, że można go wykonać podczas przerwy na lunch. Ponadto, proces ten musi być przeprowadzony pod okiem kogoś, kto posiada certyfikat. Więc, jak dokładnie działa ten zabieg? Zastrzyki z Botoxu® działają magicznie, blokując zakończenia nerwowe na skórze i pozwalając radykalnie zwiększyć koloryt skóry.

Mikrodermabrazja

Jest to kolejny popularny zabieg stosowany przy odmładzaniu skóry. Jest on przydatny w leczeniu blizn i uszkodzeń skóry spowodowanych przez słońce. Zmniejsza powstawanie rozstępów i ciemnej pigmentacji skóry. Zabieg jest dość prosty i polega na delikatnym prowadzeniu urządzenia, które ma kilka mikrokryształków na swojej powierzchni na skórze. Delikatnie usuwa martwe komórki i odsłania nowe, znajdujące się pod nimi komórki skóry, nadając jej odświeżony i odmłodzony wygląd. Jeśli jesteś lekarzem, który chętnie podejmie się pracy w dziedzinie medycyny estetycznej, proponujemy Ci zapoznanie się z tymi procedurami.

Laser do usuwania owłosienia

Włosy na ciele były gdzieś uciążliwe dla wielu z nas, zwłaszcza dla kobiet. Tymczasowe metody, takie jak użycie maszynki do golenia, okazały się dla nas dość użyteczne, ale od kiedy włosy znów rosną, jest to problematyczne. Ta prosta procedura usuwa cienkie włosy za pomocą lasera. Ale pytanie, które możemy zadać, to dlaczego powinniśmy zdecydować się na leczenie laserem, skoro możemy po prostu ogolić lub woskować skórę? Cóż, odpowiedź jest długoterminowy efekt, który otrzymujemy od leczenia laserowego. Lasery są skierowane na korzeń niechcianego mieszku włosowego i to niszczy pigment melaniny, który normalnie stymuluje wzrost włosów. Istnieje kilka różnych laserów, które możemy wykorzystać w leczeniu nadmiaru włosów na twarzy lub ciele, a powszechnie stosowane to Nd: laser YAG i intensywne światło impulsowe (IPL).

Wypełniacze skórne (kwas hialuronowy)

Cóż, powiedzielibyśmy, że ten jest dość interesujący. Mogłeś natknąć się na wypełniacze skórne w gazetach i czasopismach i w ogóle. Mówimy, że jest to również dość popularna technika estetyczna i jest tu na stałe. Wypełniacze skórne to substancje przypominające żel, które wstrzykuje się pod skórę, aby przywrócić jej utraconą objętość, wygładzić linie, zmiękczyć zmarszczki lub poprawić kontur twarzy. Zaobserwowaliśmy, że badania wykazały, iż ponad milion mężczyzn i kobiet wybrało ręcznie ten zabieg, który jest opłacalnym sposobem, aby wyglądać młodziej, bez operacji.

Chemiczne peelingi

Jeśli martwisz się o blizny potrądzikowe i piegi, uważamy, że peeling chemiczny jest niezawodną metodą, którą możesz wykorzystać do ich zwalczania. Procedura ta jest dość prosta, a jej wyniki są dość dobre i zależą od rodzaju peelingu. Głębsze peelingi skórne mogą trwać dłuższy okres czasu, aby się zagoić. W tym procesie, roztwór chemiczny jest szczotkowany na skórę, delikatna skórka jest indukowany, aby odsłonić nową skórę pod spodem. Jest to według nas najczęstsza procedura, która jest obecnie stosowana do odmładzania i wzmacniania skóry.

Teraz, jeśli jesteś lekarzem, który chce uzyskać certyfikat w dziedzinie medycyny estetycznej, proponujemy Ci udział w różnych kursach z tej dziedziny. Na tym kursie z reguły oczekuje się od Ciebie uzyskania tytułu licencjata w dziedzinie pielęgniarstwa. W przeciwnym razie oczekuje się od Ciebie ukończenia studiów MBBS. Sugerujemy, abyś wzięła udział w kursie dyplomowym, dyplomowym lub magisterskim, aby studiować i szkolić w tej dziedzinie.

Jeśli oczekujesz praktycznego doświadczenia w medycynie estetycznej, sugerujemy stosowanie się do tych wskazówek:

-Przejdź do jak największej liczby szkoleń z zakresu medycyny iniekcyjnej (po zakończeniu szkolenia przećwicz to, czego się nauczyłaś).

-Wykorzystaj swoje zasoby i sieci kontaktów, aby poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.

-Przyjmij możliwość zdobycia doświadczenia w niepełnym wymiarze godzin.

-Skontaktuj się z lokalnymi praktykami i dowiedz się, czy potrzebują oni jakichkolwiek usług lub pomocy, a jeśli ich potrzebują, rozszerz swoją pomoc. Pozwoli ci to dowiedzieć się więcej i zdobyć doświadczenie w tej dziedzinie.