Obalamy popularne mity na temat depilacji laserowej

 Strona główna / Depilacja laserowa / Obalamy popularne mity na temat depilacji laserowej

Obalamy popularne mity na temat depilacji laserowej

Wśród kobiet, które nie decydowały się jeszcze na laserowe usuwanie owłosienia nadal panuje kilka mitów.

Powiemy o tych najpopularniejszych i pokażemy, że depilacji nie będzie się trzeba obawiać.

Mity na temat depilacji Mit 1: Po depilacji owłosienie będzie wracać Jeśli wybierze się profesjonalny sprzęt można oczekiwać, że efekty będą doskonałe i owłosienie nie będzie wracać. Tutaj jednak pomoc może nam zaoferować jedynie profesjonalny gabinet kosmetyczny. Depilacja laserowa niekiedy mylona będzie IPL. Proces przebiega podobnie ale w przeciwieństwie do IPL tutaj przy laserze po kilku zabiegach będzie się dało takie owłosienie. Jeśli włosy będą się z czasem pojawiać to będą już słabsze i najczęściej ich pojawienie będzie już związane ze zmianami hormonalnymi.

Mit 2: Depilacja laserowa jest bardzo bolesna I tak i nie. To w jaki sposób będzie przebiegać depilacja zależeć będzie od tego jaki sprzęt się zastosuje oraz jakie mają kompetencje specjaliści, którzy będą sprzętu używać. Wiele osób wykorzystuje depilator mechaniczny i porównuje go do lasera. Podczas zabiegu może się pojawić pieczenie i lekkie ukłucie, ale prób bólu uzależniony jest od tego jaki rodzaj lasera będzie wykorzystany oraz jaka będzie długość fali. W przypadku profesjonalnych gabinetów wykorzystuje się kremy znieczulające.

Mit 3: Nieliczni spełniają formalne wymagania zabiegowe To oczywiście nieprawda. Lista przeciwskazań może być ograniczona albo wykluczona ale tak naprawdę nie jest ona obszerna. Z zabiegów wyklucza się najczęściej osoby, które mają nowotwory, guzy czy schorzenia skóry. W czasie zabiegów nie powinno się brać leków powodujących alergie na światło.

Mit 4: Zabieg trzeba wiele razy powtarzać O liczbie zabiegów będzie się decydować biorąc pod uwagę pigment skóry i włosów. Trzeba zaznaczyć, że usuwane są jedynie meszki, które są widoczne. Najczęściej zabieg będzie można zamknąć w ramach kilku wizyt, które odbywają się co kilka tygodni. Dużo zależy od kondycji skóry i owłosienia, czasami przy jasnych mieszkach trzeba zabieg powtórzyć więcej razy.