O depilacji laserowej

 Strona główna / Depilacja laserowa / O depilacji laserowej

O depilacji laserowej

W czasie depilacji laserowej wykorzystywany jest laser, który niszczy nie tylko włosy, ale także znajdujące się w mieszku włosowym substancje, które go odżywiają.

Zabieg depilacji laserowej To dlatego w efekcie laserowej depilacji włosy tracą zdolność do regeneracji i odrastania. W większości gabinetów wykorzystywany jest obecnie laser LightSheer Duet. Jest to bardzo nowoczesny i bardzo mocny laser. Składa się on z szeregu bardzo silnych diod, dodatkowo zawiera system zasysania skóry o nazwie Vacum. Zastosowanie tego właśnie lasera sprawia, że można zlikwidować niechciane owłosienie bardzo skutecznie. Zastosowane w laserze diody emitują światło o mocy od 1600 do nawet 2900 Wolt. Do tego ich długość fali wynosi 800 nm. Jest to urządzenie mimo to bardzo bezpieczne, bezpieczna długość fal dla ludzkiego organizmu wynosi bowiem 700 – 1000 nm. Emitowane światło dociera na głębokość dwóch milimetrów.

Obejmuje więc tylko skórę, nie musimy się obawiać, że zostaną uszkodzone głębsze warstwy skóry lub narządy wewnętrzne. Dzięki dużej mocy lasera i odpowiednio długich impulsów uzyskuje się efekt trwałej depilacji. Depilacja laserowa jest skuteczna wtedy, kiedy włosy usuwane są w odpowiedniej fazie, którą jest faza wzrostu. Ponieważ nie wszystkie włosy jednocześnie znajdują się w fazie wzrostu, konieczna jest seria zabiegów. Przerwy pomiędzy poszczególnymi zabiegami są potrzebne po to, aby kolejne włosy weszły w fazę wzrostu. Na emitowane przez laser światło reagują tylko włosy w fazie wzrostu, można to poznać po tym, że są one przez nas po prostu widoczne. W tej fazie trzon włosa jest mocno osadzony w mieszku włosowym, proces jego rośnięcia jest wówczas najbardziej intensywny. Jest to więc wskazanie do wykonania zabiegu depilacji laserowej. Koniecznie trzeba podkreślić, że depilacja laserowa będzie naprawdę skuteczna, jeśli zabieg zostanie wykonany w okresie wzrostu włosa. W czasie jednego zabiegu usuwanych jest od trzydziestu do czterdziestu procent włosów. Stąd konieczność powtórnych zabiegów. Efektem końcowym jest usuniecie dziewięćdziesięciu pięciu procent włosów.