Najlepsze zabiegi ujędrniające skórę

 Strona główna / Blog / Najlepsze zabiegi ujędrniające skórę

Najlepsze zabiegi ujędrniające skórę

W dzisiejszych czasach, w dobie zabiegów upiększających, pacjenci domagają się pięknie wypielęgnowanej i podniesionej skóry bez kłopotów związanych z zabiegami chirurgicznymi. Branża zareagowała, oferując pacjentom szeroką gamę niechirurgicznych zabiegów napinających skórę, które podnoszą ją bez żadnych przestojów. Od rewitalizujących wypełniaczy i zastrzyków przeciwzmarszczkowych po napinające lasery i podnoszące na duchu ultradźwięki - obecnie istnieje szeroki wachlarz opcji, które pomogą Ci pozbyć się luźnej i obwisłej skóry na dobre.

Aby wszystko było jasne, przygotowaliśmy przewodnik po najlepszych zabiegach, które odświeżą i ożywią Twój wygląd:

Najlepsze zabiegi ujędrniające skórę

  • Zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków
  • Zabiegi laserowego napinania skóry
  • Radiofrekwencja - napinanie skóry
  • Zaawansowane zabiegi iniekcyjne

Co to jest zabieg napinania skóry?

Zabiegi napinania skóry pozwalają uzyskać młodziej wyglądającą skórę poprzez napinanie i podnoszenie obszarów, które z czasem zwiotczały lub pomarszczyły się. Ujędrniają strukturę skóry poprzez odbudowę naturalnych białek strukturalnych skóry, takich jak kolagen i elastyna. Te cudowne substancje nadają naszej skórze naturalną pulchność i jędrność, ale z wiekiem powoli się wyczerpują. Zabiegi napinania skóry stymulują te białka, aby przywrócić luźną lub zwiotczałą skórę na właściwe miejsce.

Co w pierwszej kolejności powoduje luźną i obwisłą skórę?

Proces starzenia się jest najważniejszą przyczyną utraty jędrności i obwisłości skóry. Po 20 roku życia człowiek traci 1% zapasów kolagenu w skórze każdego roku. Dodatkowo, zapasy elastyny i kwasu hialuronowego w skórze zaczynają się uszczuplać. Kiedy tych podstawowych składników budulcowych skóry zaczyna ubywać, nasza skóra traci swoją strukturalną wytrzymałość, powodując jej wiotczenie i opadanie.

Długotrwałe działanie grawitacji, czasu, genetyki i ruchów mięśni, w połączeniu z czynnikami środowiskowymi, takimi jak promieniowanie słoneczne i zanieczyszczenie środowiska, pogarszają ten proces, wpływając na zdolność organizmu do odbudowy uszkodzonych komórek. W tym samym czasie nasze więzadła i mięśnie zaczynają słabnąć, co powoduje, że skóra wygląda na rozciągniętą, obwisłą i cienką. Utrata tkanki tłuszczowej i kości twarzy z czasem również przyczynia się do efektu opadającej skóry.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po niechirurgiczne zabiegi, które, jak udowodniono w badaniach klinicznych, przywracają skórze sprężystość, elastyczność i napięcie.

Rodzaje zabiegów napinających skórę

Najlepsze zabiegi kosmetyczne pomagają pacjentom stymulować i odświeżać ich skórę w subtelne, ale skuteczne sposoby. W The Cosmetic Skin Clinic preferujemy najnowszy rodzaj zabiegów napinających skórę, które przekształcają skórę, dając naturalnie wyglądające rezultaty. Pomaga to pacjentom uzyskać świeższy, gładszy i bardziej promienny wygląd bez zbędnych przestojów i efektów ubocznych zabiegów chirurgicznych.

Podnoszące na duchu ultradźwięki

Zaawansowane technologie ultradźwiękowe, takie jak Ultherapy®, są bardzo skuteczne w podnoszeniu i napinaniu skóry. Ultherapy wykorzystuje nieszkodliwe fale dźwiękowe do zwiększenia zasobów kolagenu głęboko w skórze właściwej. Uruchamia proces termicznego ogrzewania, aby stymulować zdolność organizmu do samodzielnego odtwarzania zapasów świeżego kolagenu i elastyny! Poprzez strategiczne ponowne uruchomienie tych kluczowych białek strukturalnych, skóra zostaje napięta i ujędrniona, a obwisłe obszary skóry zostają podniesione. Pomaga to pacjentom uzyskać świeższy i bardziej młodzieńczy wygląd, bez konieczności operacji lub zastrzyków.

Napinanie skóry prądem o częstotliwości radiowej

Zabiegi wykorzystujące częstotliwość radiową (RF) mogą odjąć Ci lat, ujędrniając zwiotczałą skórę dzięki intensywnym skurczom kolagenu. Wiodące zabiegi, takie jak Thermage®i Pelleve®wykorzystują energię cieplną, aby uruchomić proces odnowy skóry w organizmie. Podgrzewają one głębokie, bogate w kolagen warstwy skóry, powodując łagodne skurcze, które przebudowują istniejące zasoby kolagenu, pobudzając jednocześnie wzrost nowych.

Kolagen pomaga utrzymać jędrność, napięcie i napięcie naszej skóry, więc poprzez rewitalizację istniejących zapasów i stymulację nowych, zwiotczenie skóry zostaje zredukowane, a skóra wygląda gładko i młodzieńczo. Te nieinwazyjne technologie mogą napiąć luźną skórę na wszystkich obszarach ciała, w tym na obszarach wrażliwych, takich jak okolice pod oczami.

Zabiegi laserowego napinania skóry

Liftingujące zabiegi laserowe to kolejny nieinwazyjny sposób na poprawę oznak luźnej lub obwisłej skóry. Skóra jest napinana przez delikatne ogrzewanie, które pobudza naturalną produkcję kolagenu i elastyny. Lasery zagęszczają również kolagen i zwiększają poziom nawilżenia, redukując jednocześnie drobne zmarszczki i oznaki uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni słonecznych.

Cosmetic Skin Clinic oferuje zaawansowaną technikę Tight + Bright, która napina, wygładza i konturuje skórę, jednocześnie poprawiając jej teksturę, ton i świetlistość. Odnawia kolagen i poprawia wiotkość skóry, łącząc delikatną technikę laserowego resurfacingu skóry Clear + Brilliant's®z zaawansowaną techniką napinania skóry za pomocą fal radiowych Thermage's®. Laser działa w celu odbudowy uszkodzonych tkanek skóry, podczas gdy częstotliwość radiowa napina kolagen. Dzięki połączeniu zalet obu tych metod, skóra odzyskuje jasność i blask, a pacjenci stają się wyraźnie jaśniejsi i bardziej napięci.

Zaawansowane zabiegi iniekcyjne

Zabiegi iniekcyjne również podnoszą i wypełniają skórę poprzez stymulację produkcji kolagenu oraz wygładzanie drobnych linii i zmarszczek. Zastrzyki przeciwzmarszczkowe są jednym z najbardziej popularnych wyborów, ponieważ zmniejszają niechciane zmarszczki i powstrzymują powstawanie nowych poprzez rozluźnienie mięśni twarzy, aby napiąć i na nowo zdefiniować skórę. Wypełniacze dermalne to kolejny przełomowy produkt dzięki swoim właściwościom odbudowującym i nawilżającym. Dostarczają one naszej skórze świeżych zapasów kwasu hialuronowego, który działa ujędrniająco na strukturę skóry, nadając jej odświeżony, naturalny i odmłodzony wygląd.