Jak usunąć żylaki; Nasze najlepsze zabiegi

 Strona główna / Blog / Jak usunąć żylaki; Nasze najlepsze zabiegi

Jak usunąć żylaki; Nasze najlepsze zabiegi

Żylaki są powszechnym stanem chorobowym, dotykającym do 3 na 10 dorosłych. Znane ze swojego obrzękniętego, grudkowatego wyglądu i niebieskawo-fioletowego koloru, zwykle występują na nogach, kostkach lub stopach i są spowodowane uszkodzeniem ścian żył i zaworów.

Dla wielu pacjentów, żylaki są nie tylko estetyczne obawy, ale także fizyczne jeden zbyt. Mogą one przedstawiać szereg szkodliwych objawów fizycznych, w tym ból i obrzęk, uczucie pulsowania, skurcze mięśni i suchą, swędzącą skórę.

Jednakże, o ile pacjent nie cierpi z powodu poważnych objawów, NHS raczej nie podejmie się leczenia tego problemu, zwłaszcza w przypadkach, gdy pacjent jest zaniepokojony jedynie objawami kosmetycznymi. Ale dzięki nowoczesnym osiągnięciom medycyny, pacjenci mogą teraz korzystać z szeregu najlepszych w swojej klasie zabiegów prywatnej opieki zdrowotnej dla żylaków, które nie tylko odnoszą się do objawów fizycznych, ale kosmetycznych też.

Jak usunąć żylaki?

Wyszkolony chirurg naczyniowy określi najbardziej odpowiedni proces leczenia Twoich żylaków. Podczas szczegółowej konsultacji, chirurg oceni Twoje żyły najpierw, aby określić ich dokładną strukturę. Chirurg użyje badania ultrasonograficznego, aby zdiagnozować nieprawidłowości żył i określić przyczynę obrzęku.

Chirurg naczyniowy doradzi następnie najlepszy zabieg usunięcia żył, który jest najbardziej odpowiedni dla Państwa stanu. Niektóre procedury działają lepiej w przypadku pewnych typów żył, takich jak pajączki lub te, które są szczególnie duże, podczas gdy inne obejmują zastrzyki lub lasery zamiast nacięć chirurgicznych. Uzyskując szczegółową ocenę struktur żylnych podczas konsultacji, chirurg może zaproponować najlepsze leczenie, które odpowiada Twoim unikalnym okolicznościom.

Usuwanie żylaków metodą EVLA

Jednym z najlepszych zabiegów na żylaki jest EVLA, czyli Endovenous Laser Ablation. Jest to szybki zabieg typu "walk-in, walk-out", który trwa około 45 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Wykorzystuje on specjalistyczny laser do delikatnego naświetlania dotkniętej żyły impulsami ciepła. Ciepło to następnie uszczelnia i zamyka dotkniętą żyłę, zanim organizm usunie ją w sposób naturalny. Zabieg ten jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania żylaków ze względu na jego szybkość i minimalnie inwazyjne podejście. Oznacza to, że pacjenci często wychodzą z minimalnym bólem lub blizną. National Institute for Clinical Excellence (NICE) oznaczył EVLA jako złoty standard leczenia żył, pokazując, dlaczego jest to tak mądry wybór.

Usuwanie żylaków za pomocą VenaSeal

Venaseal™ to kolejna szybka procedura, której wykonanie zajmuje jedynie 30 do 60 minut. Procedura ta zamyka problematyczną żyłę za pomocą kleju klasy medycznej w znieczuleniu miejscowym. Chirurg wprowadza mały cewnik do zmienionej chorobowo żyły, po czym do środka wprowadzany jest klej o nazwie 'Sapheon'. Po zamknięciu żyły, stopniowo znika ona z organizmu w wyniku naturalnych procesów. Kiedy to nastąpi, zdrowe żyły wokół otaczającego obszaru ponownie skierują krew, co naprawi jej przepływ.

Zabieg usuwania skleroterapii piankowej

Skleroterapia piankowa usuwa żylaki przy użyciu zaawansowanej substancji pienistej, która obkurcza i usuwa dotkniętą żyłę. Jest to kolejny fantastyczny sposób dla pacjentów, aby pozbyć się żylaków szybko i bezboleśnie. Zabieg trwa zaledwie 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po wstrzyknięciu do docelowej żyły, pianka do skleroterapii powleka ścianki żyły, wypychając krew z kanału. Ściany żyły stają się lepkie i zamykają się, po czym kurczą się i naturalnie przechodzą przez ciało. Procedura ta jest idealna dla pacjentów, którzy muszą usunąć mniejsze żylaki lub żyły nitkowate.

Usuwanie większych żylaków

Kiedy pacjenci cierpią z powodu dużych wybrzuszonych żylaków, które są blisko powierzchni nogi, zabieg flebektomii jest idealny. Procedura ta polega na wykonaniu drobnych nacięć, które pozwalają chirurgowi fizycznie usunąć żyłę za pomocą małego urządzenia w kształcie haczyka. Chociaż procedura ta jest bardziej inwazyjna niż inne, to jednak jest szybka i skuteczna. Typowy zabieg trwa od 30 minut do godziny, bez konieczności zakładania szwów.