Golenie zagęszcza brodę - czyli 5 mitów na temat zapuszczania brody

 Strona główna / Blog / Golenie zagęszcza brodę - czyli 5 mitów na temat zapuszczania brody

Golenie zagęszcza brodę - czyli 5 mitów na temat zapuszczania brody

Postanowiliśmy zostać pogromcami mitów. Moglibyśmy napisać o nich kilka postów, bo jest ich tak wiele. Dziś rozprawimy się z 5 powszechnymi mitami na temat szeroko pojętego zapuszczania brody. Poznamy różne metody na zwiększenie porostu brody i jej zagęszczenie, a także inne ciekawe informacje.

Mit #1: Golenie przyspiesza porost włosów na twarzy - fałsz

Nie będziemy się nad tym zbyt długo rozwodzić. Golenie nie robi nic aby przyspieszyć wzrost włosków. Nie dzieje się to na brodzie i nie dzieje się to gdzie indziej. Świeżo ogolone włosy mogą dawać złudzenie, że zarost rośnie szybciej. Łatwiej jest dostrzec różnice między kilkoma milimetrami a kilkoma centymetrami. Jeśli Twoja broda jest długa i wydaje się rosnąć wolniej niż zwykle, nie sięgaj po maszynkę do golenia, aby ją przyciąć. Przyjrzyj się raczej temu, jak o nią dbasz. Wolniejszy wzrost, który zauważyłeś, jest prawdopodobnie spowodowany tym, że broda się zrzuca. Używaj olejków lub balsamów do brody, aby chronić jej końcówki, a następnie myj ją delikatnym szamponem, takim jak Tiger Beard Shampoo.

Mit #2: Po goleniu zarost staje się gęstszy - fałsz

Golenie nie spowoduje, że Twoja broda stanie się grubsza lub gęstsza. Może wydawać się ciemniejsza lub grubsza, gdy zarost odrośnie. Jest to efekt wizualny. Stąd bierze się to fałszywe wrażenie. Po goleniu włosy odrastają z prostymi końcami. Młodsze, krótsze włoski brody są nadal w dobrej kondycji. Włosy na końcach mogą stać się łamliwe z powodu niewłaściwej pielęgnacji lub po prostu z powodu starości. Golenie usuwa słabsze i cieńsze końcówki włosów. Oto jak to działa.

Przeczytaj także: 7 ważnych wskazówek jak uniknąć podrażnień po goleniu

mężczyzna z długą brodą

Mit #3: Regularne golenie brody zagęszcza/grubieje/przyspiesza wzrost zarostu - fałsz

Jeśli myślisz, że częściowo mylimy się co do mitów 1 i 2, ponieważ cały sens regularnego golenia polega na zapuszczaniu grubszego/gęstszego/szybszego zarostu, to znowu Cię rozczarujemy. Chociaż prawdą jest, że z czasem Twoja broda stanie się gęstsza i bardziej gęsta, a czasami może rosnąć szybciej, nie licz na to, że golenie załatwi sprawę. Z wiekiem broda będzie stawała się coraz gęstsza. Czas i geny mają wpływ na gęstość i grubość włosów. Nie musisz golić zarostu codziennie, aby osiągnąć ten sam efekt. Utrzymuj ją przyciętą, aby zminimalizować widoczność ewentualnych przerw.

Mit nr 4: Siwa broda rośnie szybciej - prawda

Zaskoczymy cię. Siwe brody rosną jak szalone. Badania pokazują, że siwe włosy rosną szybciej niż kolorowe. Srebrzyste brody mogą rosnąć cztery razy szybciej, niż gdyby były wcześniej farbowane. Dzieje się tak, ponieważ włosy nie muszą poświęcać tyle czasu i energii na farbowanie. Szara broda króluje! Jeśli Twoja broda zaczyna wyglądać na słoną i pieprzną, nie przejmuj się. Po prostu ciesz się dodatkowymi centymetrami i dłuższą brodą mądrości.

Mit #5 - Brody rosną w jednakowym tempie - fałsz

Być może zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, w której męski fryzjer powiedział Ci, że nie będziesz w stanie przyciąć swojej brody podczas jednej wizyty. Czy poczułeś się zszokowany lub oburzony? Fryzjer mógł mieć rację. Wszystkie włoski na brodzie rosną w różnym tempie. Włosy na policzkach rosną wolniej niż te na brodzie. Jeżeli Twój kontur jest zbyt nisko osadzony, broda będzie potrzebowała więcej czasu, by nadrobić zaległości. Twoje policzki w końcu odrosną, ale nie martw się. Pozwól fryzjerowi przyciąć i ułożyć resztę włosów tak, aby broda była równej długości. Daj sobie 2-3 miesiące na nadrobienie zaległości w niektórych miejscach.

Jakie jeszcze mity na temat zapuszczania brody są Ci znane? Istnieje wiele mitów na temat zapuszczania brody. Jest ich wiele, niezależnie od tego, czy usłyszałeś je od klientów Barber Shopu Koszutka, czy przeczytałeś w Internecie. Czy chciałbyś, abyśmy kontynuowali tę serię i poruszyli więcej mitów?