Epilacja laserowa – technologia XXI wieku

 Strona główna / Epilacja laserowa / Epilacja laserowa – technologia XXI wieku

Epilacja laserowa – technologia XXI wieku

W ostatnim czasie epilacja laserowa to taki zabieg, który cieszy się dużą popularnością.

Zabieg epilacji laserowej Wiele osób decyduje się rezygnować z doraźnych środków usuwania owłosienia i wybiera metody, dzięki którym włosów można się pozbyć na stałe. Nie używamy już depilatorów, maszynek jednorazowych czy kremów chemicznych. Popularne metody mają swoje zalety, wydają się skuteczne, ale niestety sytuacja wygląda tak, że ich efekt nie jest trwały. Epilacja tym różni się od depilacji, że efekt będzie tutaj trwały. Czy zabieg będzie trwale skuteczny? Takie pytanie chyba najczęściej się pojawia u pacjentek w czasie konsultacji przed zabiegiem.

Oczywiście nie trudno wskazać dlaczego w ogóle takie zabiegi wzbudzają zainteresowanie. Chyba każdemu z nas brakuje czasu a jednocześnie staramy się szukać rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli zawsze bardzo ładnie wyglądać. jeśli chodzi o usuwanie owłosienia to metody tradycyjne będą oczywiście wymagały dużej regularności i skrupulatności a to się wiąże z tym, że nasz czas będzie zajęty. Jednak to nie wszystkie przyczyny dla których jest to alternatywna opcja dla usuwania owłosienia w postaci depilacji laserowej. Pod tradycyjnych metodach nasza skóra bardzo często będzie podrażniona i zaczerwieniona. Im dłużej stosuje się takie metody tym bardziej sobie szkodzimy, ponieważ dochodzić będzie do zarastania włosów czy osłabienia.

To będzie uniemożliwiało przebicie się przez skórę i łamie się on u nasady co zamknie ujście mieszka włosowego i prowadzić może do przebarwień czy pojawienia się stanu zapalnego. Epilacja contra hirsutyzm i zaburzenia hormonalne Zabiegi epilacji są polecane szczególnie takim pacjentkom, które są dotknięte hirsutyzmem, czyli owłosieniem nadmiernym w typie męskim. Jest to oczywiście damska dolegliwość, która polega na tym, że włosy rosną w miejscach, które teoretycznie zarezerwowane są dla mężczyzn, na twarzy, na klatce piersiowej czy na brzuchu. Będzie ważne, by w takim przypadku usunąć włos skutecznie, tak by nie było możliwości jego odrastania. Taka terapia może przynosić zadowalające efekty, ale często będzie trzeba zabiegi powtarzać.