Depilacja laserowa- odpowiedzi na najczęstsze pytania.

 Strona główna / Depilacja -najważniejsze informacje / Depilacja laserowa- odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Depilacja laserowa- odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań odnośnie depilacji laserowej, jest to dotyczące jej bezpieczeństwa dla naszego zdrowia.

Najczęstsze pytania na temat depilacji Przede wszystkim trzeba podkreślić, że zabiegi są przeprowadzone przez odpowiednio przeszkolone osoby, które powinny zadbać o ochronę naszych oczu przed naświetleniem i odpowiednio nas poinstruować o zachowaniu podczas zabiegu. Zabieg laserowy to bezinwazyjna metoda pozbywania się zbędnego owłosienia, która nie powoduje podrażnienia skóry i może być stosowana nawet w najbardziej delikatnych miejscach naszego ciała. Praktycznie nie występują efekty uboczne, alergie czy trwałe uszkodzenia. W gabinetach kosmetycznych stosujących depilację laserową są w tej chwili stosowane najlepszej klasy urządzenia, z odpowiednimi atestami i certyfikatami obowiązującymi w Unii Europejskiej. W trakcie zabiegu specjalna wiązka światła laserowego przenika przez skórę i nie naruszając naskórka, niszczy mieszki włosowe.

Przed, i w trakcie trakcie zabiegu głowica laserowa jest odkażana kilka razy płynem bakteriobójczym i grzybobójczym, więc ryzyko zakażenia jest praktycznie niemożliwe. Kolejnym dręczącym nas dylematem jest to czy zabieg depilacji laserowej boli? Można powiedzieć , że ten zabieg jest praktycznie bezbolesny. U niektórych osób może pojawić się uczucie pieczenia lub szczypania, ale są to rzadkie przypadki. Dla osób bardzo wrażliwych można zastosować znieczulenie powierzchniowe. Dużo osób zadaje też pytania jak wiele zabiegów należy przeprowadzić, aby na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia? Należy przeprowadzić kilka zabiegów, minimum 3, z tego względu że włosy rosną nierówno i w zależności od naszych cech indywidualnych mogą być one gęste i mocne, więc trudniejsze do usunięcia. Również częstotliwość zabiegów zależy od tego jak mamy gęste włosy na wybranym fragmencie ciała, i jak szybko one rosną. Włosy po każdej serii zabiegów są coraz słabsze i cieńsze, jednak aby je całkowicie usunąć musimy te zabiegi powtórzyć około 3 do 5 razy. Średnio zabiegi przeprowadza się co 4 do 8 tygodni.