Co warto wiedzieć o depilacji

 Strona główna / Depilacja -najważniejsze informacje / Co warto wiedzieć o depilacji

Co warto wiedzieć o depilacji

Do zabiegów, które najczęściej są wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej należy zabieg depilacji.

Depilacja nóg Zabieg depilacji może być wykonany bardzo różnymi metodami. Niechciane owłosienie możemy usunąć wybierając depilację przy użyciu wosku, depilację chemiczną, metodą golenia. Coraz częściej wybieraną metodą depilacji jest jednak depilacja przy pomocy urządzeń emitujących prąd oraz depilacja laserowa. Zabiegi depilacji laserowej wykonywane są mniej więcej od dekady. Jest to metoda pozwalająca w szybki sposób usunąć niechciane owłosienie z większych części ciała, niż ma to miejsce w przypadku innych metod depilacji.

Jak to działa?

Otóż laser emituje wiązkę światła, która jest wchłaniana przez włos. Wiązka światła wchłonięta przez włos jest następnie zamieniana w ciepło, które powoduje zniszczenie samego włoska i jego mieszka wzrostowego. Dzięki temu włosy wypadają i nie odrastają. Do całkowitego usunięcia owłosienia nie wystarcza tylko jeden zabieg. Podczas pierwszego zabiegu zniszczeniu ulega najwyżej trzydzieści procent włosów, stąd konieczność powtórnych zabiegów.

Dlaczego zabiegi powtórne są konieczne?

Ponieważ ciepło emitowane przez laser niszczy tylko włosy w fazie wzrostu, a ponieważ różny jest okres ich wzrastania, zabieg musi zostać powtórny. Pomiędzy poszczególnymi zabiegami powinna być zachowana przerwa. Minimalna przerwa pomiędzy poszczególnymi zabiegami wynosi sześć tygodni, maksymalna dwanaście. Zabiegi depilacji laserowej przynoszą najlepsze efekty u osób z jasną karnacją. Skuteczna depilacja laserowa wymaga serii kilku zabiegów. Ile konkretnie ich potrzeba zależy od tego jakie części ciała będą depilowane. W przypadku depilacji pach, nóg i okolic bikini wykonuje się od trzech do pięciu zabiegów. Ale usunięcia włosków znad górnej wargi wymaga od pięciu do ośmiu zabiegów. Zabiegów depilacji laserowej nie przeprowadza się u osób, które właśnie wróciły z solarium oraz u osób mocno opalonych. Także przez miesiąc po zabiegu należy unikać opalania się. Depilacja laserowa jest nie skuteczna w przypadku włosów siwych i rudych. We włosach tego koloru nie występuje melanina, dlatego włosy te nie ulegają zniszczeniu w trakcie depilacji laserowej. W innych przypadkach depilacja laserowa niszczy dziewięćdziesiąt procent włosów.