Charakterystyka depilacji laserowej

 Strona główna / Depilacja laserowa / Charakterystyka depilacji laserowej

Charakterystyka depilacji laserowej

O nadmiernym i patologicznym owłosieniu coraz częściej mówi się jako o problemie estetycznym.

Co to jest depilacja laserowa? Owszem, mamy z nim do czynienia od wieków, jeszcze nigdy jednak nie podchodzono do niego tak poważnie, jak ma to miejsce obecnie. Dziś coraz rzadziej możemy usłyszeć o tym, że problem jest wyolbrzymiany, a tym samym nie warto się mim przejmować. Odchodzi się również od zarzucania próżności tym osobom, które starają się o jego naświetlenie zwracając uwagę na to, jak poważnym jest on wyzwaniem. Same metody usuwania nadmiernego owłosienia są dość zróżnicowane.

Niektóre stosowano już w czasach starożytnych, ich wspólnym mianownikiem jest jednak przede wszystkim to, że o żadnej z nich nie da się powiedzieć, że jest stuprocentowo skuteczna. Golenie to codzienny, żmudny zabieg, o którym nie wolno zapominać ze względu na ryzyko ponownego pojawienia się owłosienia, wyrywanie włosów pęsetą to zadanie możliwe do wykonania jedynie przez osoby wyjątkowo cierpliwe i precyzyjne, a zabiegi elektrolizy, choć dość skuteczne, są nie tylko mozolne i żmudne, ale również bolesne. Przełom nastąpił w roku 1994 i dziś wiązany jest przede wszystkim z wprowadzeniem systemów laserowych, to bowiem właśnie one stały się kluczem do zwiększenia efektywności zabiegu.

Laser diodowy najnowszej generacji zwraca więc na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienia nie na jakiś czas, ale raz na zawsze. Zabieg odbywa się szybko, jest bezbolesny i komfortowy, a do tego nie przyczynia się do pojawienia się uszkodzeń skóry. Jest gwarancją skuteczności i oczekiwanego efektu nawet pomimo tego, że wiąże się jedynie z niewielką ilością zabiegów. Oszczędza pacjentom nie tylko samego bólu, ale również zabiegów, które są nieprzyjemne i czasochłonne, jest więc idealny dla tych osób, dla których atrakcyjny wygląd musi iść w parze z komfortem.