5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej - zabiegi na twarz

 Strona główna / Blog / 5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej - zabiegi na twarz

5 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej - zabiegi na twarz

nici liftingujące

Medycyna estetyczna obecnie daje nam możliwość wykorzystywania wielu różnych środków, które służą wygładzeniu, ujędrnieniu czy poprawieniu jakości skóry. mamy jednak tylko kilka takich zabiegów, które dobrze poradzą sobie z odmładzaniem czy upiększaniem twarzy. Tych kilka najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej szczególnie upodobali sobie klienci gabinetów. Warto wiedzieć czemu są tak bardzo skuteczne.

Botoks, czyli toksyna botulinowa

Botoks to toksyna botulinowa odpowiadająca za połączenia nerwowe i powodować będzie rozluźnienie mięśni, co uniemożliwi kurczenie się mięśni i dlatego będzie dochodziło do skutecznego wygładzania zmarszczek. Botoks stosowany jest do redukcji zmarszczek szczególnie takich jak poprzeczne zmarszczki na czole, kurze łapki, lwie zmarszczki między brwiami.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

To tak zwany wampirzy lifting, który będzie polegać na tym, że pobiera się krew od pacjenta, odwirowuje ją, by oddzielić płytki krwi i przeprowadzić zabieg, który będzie polegał na wykonywaniu serii nakłuć, w wyniku których osocze będzie dostarczone bezpośrednio do skóry właściwej. W ten sposób pobudza się mechanizmy regeneracji skóry. Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia, nie będzie ryzyka reakcja immunologicznej, a dla osiągania dobrych efektów będzie nam wystarczać jedna sesja. Zabieg będzie szczególnie dobry dla osób, które mają suchą skórę.

kwas hialuronowy

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze i będzie odpowiadać za jędrność oraz sprężystość. Z wiekiem będzie ulegać zmniejszeniu a skóra będzie bardziej wiotka. Wypełniacze na bazie kwasu będą umieszczane w skórze przez wstrzykniecie, mogą uzupełnić ubtyki i sprawić, że będzie jędrność skóry jak za młodych lat.

Zabieg Cosmelan

Zabieg Cosmelan będzie przeznaczony dla osób, które mają przebarwienia na skórze i zmiany hormonalne. Będzie to szansa na likwidację zmarszczek, problemów z rozszerzonymi porami, wyrównuje się koloryt skóry. w gabinecie medycyny kosmetycznej nakłada się na twarz specjalną maskę, która usuwana będzie po powrocie do domu.

Przez kilka kolejnych miesięcy taka terapia będzie kontynuowana z pomocą kremu, który będzie aplikowany codziennie, podtrzymuje działanie maski. W trakcie terapii istotne są również konsultacje z lekarzem.

Nici liftingujące

Nici liftingujące to świetna opcja, która związana jest ze specjalnym kwasem glikolowym oraz polimlekowym, który będzie alternatywą dla tradycyjnego liftingu, który będzie polegać na nacinaniu oraz napinaniu skóry. Włókna nici wchłaniane są przez około półtora roku. Dzięki temu będzie można skutecznie modelować i napinać skórę poprzez mikrostożki, które potem będą obrastać tkanką. Z pomocą nici będzie można między innymi modelować owal twarzy.